1 yıldır çalışamayan müzisyen intihar etti

Zaman Makinası|

İzmir’de çeşitli mekanlarda perküsyon çalarak yaşamını sürdüren yirmi dokuz yaşındaki müzisyen Mehmet Mert El geçim sıkıntısı nedeniyle hayatını sonlandırdı.

Gazete Duvar’ın haberine göre Mehmet Mert El aylar boyunca devam eden pandemi önlemleri nedeniyle mekanlar kapalı olduğu için uzun süredir işsizdi. 

İzmir Müzisyenler Derneği, El’in ardından şu açıklamayı yaptı: “Sevgili yol arkadaşımız, dostumuz, canımız, üyemiz, perküsyon çalarak geçimini sağlayan müzisyen Mehmet Mert El , bugün 17.30 sularında maalesef canına kıydı. Yaklaşık 1 yıldır işsiz olan arkadaşımız, bir süredir psikolojik olarak sıkıntı yaşadığı bir döneme girmişti. Yaşamını dönüştürmek, değiştirmek, daha iyi bir insan olmak için çaba harcayan, kendisiyle uğraşan, dayanışmacı ve paylaşımcı, özverili ve fedakar, emekçi bir dostumuzdu.”

Yeni Nesil Corona Vürüsü (COVID-19) resmi kayıtlarda 11 Mart ’20 tarihinde ülkemizde etkisini başlatmış ve bunun üzerine hükümet yetkilileri salgına karşı kimi kısıtlayıcı önlemleri uygulamaya sokmuştu. Bu doğrultuda kafe, bar, konser salonu gibi işletmelerin faaliyetleri süresiz olarak durdurulmuştu.

Yaklaşık bir yıldır büyük zorluk yaşayan müzisyenler, performans sanatçıları, sektör çalışanları ve işletmeciler aylardır sıkıntılarını yüksek perdeden dile getiriyor ve yöneticilerden acil adım talep ediyor.

Comments are closed.