1965 yılından Bob Dylan’a taciz suçlaması geldi

Zaman Makinası|

Müzik dünyasının yaşayan efsanesi Bob Dylan hakkında temelleri yarım asır öncesine dayanan ağır bir suçlamada bulunuldu.

Dylan’ın 1965 yılında on iki yaşındaki bir kız çocuğuna alkol ve uyuşturucu vererek cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla müzisyene dava açıldı.

Manhattan Yüksek Mahkemesi belgelerine göre Dylan, adı ‘JC’ olarak açıklanan davacıyla “arkadaşlık ve duygusal bağlantı” kurdu. Birleşik Devletler’in Connecticut eyaletinde yaşayan kadın söz konusu davada Dylan’ın kendisine uyuşturucu madde ve alkol vererek Chelsea Hotel’deki gösterişli odasında cinsel istismarda bulunduğunu öne sürdü.
Mahkeme kayıtlarına göre iddia sahibi kadın, Dylan’ın şöhretini kullanarak kendisinin güvenini kazandığını, cinsel istismarda bulunmak üzere onu kontrol altında tuttuğunu belirtti.

Kadın, Dylan’ın 1965 yılında nisan ve mayıs aylarında, birden fazla kez cinsel saldırıda bulunduğunu, kendisiyle duygusal bağ kurarak çekingenliğini azalttığını, alkol ve uyuşturucu madde ile etkisiz hale getirdiğini iddia ederken, ünlü şarkıcının kendisini cinsel istismar amacıyla fiziksel şiddet uygulamakla tehdit ettiğini öne sürdü.

Davacı, yaşadıklarının üzerinden yarım asırdan fazla bir zaman geçmiş olsa da duygusal ve psikolojik izlerini halen taşıdığını belirtirken depresyon ve anksiyete gibi sorunlarla mücadele ettiğini söyledi.

Bob Dylan’ın sözcüsü ise yaptığı basın açıklamasında şunları belirtti: “Bu elli altı yıllık iddia doğru değildir ve iddiaya karşı kuvvetle savunma yapılacaktır.”

Comments are closed.