1971: The Year That Music Changed Everything belgeseli yanında

Göz|

Etkisini uzun süre gösterecek bir müzik belgeseliyle tanışın. 1971: The Year That Music Changed Everything isimli yapım Oscar ödüllü belgesel film Amy’nin arkasındaki ekibin imzasıyla sekiz bölüm olarak yayımlandı.

21 Mayıs ’21 tarihi itibarıyla Apple TV+’ta izlemeye açılan belgeselin yönetmen koltuğunda Amy ve Senna gibi majör yapımlara imza atmış olan yönetmen Asif Kapadia bulunuyor.

Arşiv görüntüleri ve röportajların kullanımıyla oluşturulan belgesel, zamanın müzikal ikonlarının tarihin değişen dalgalarından nasıl etkilendiğini gösteriyor ve sırayla müziklerini umut, değişim ve çevrelerindeki kültüre ilham vermek için nasıl kullandıklarını aktarıyor. Belgeselde yer alan bölümlerde The Rolling Stones, Aretha Franklin, Bob Marley, Marvin Gaye, The Who, Joni Mitchell, Lou Reed ve daha fazla ikonik isim dahil olmak üzere elli yıl sonra hala dinlediğimiz sanatçılar ve onların şarkıları inceleniyor.

1971: The Year That Music Changed Everything belgeselinin efsanevi müzik gazetecisi Dave Hepworth’ün 1971 – Never A Dull Moment: Rock’s Golden Year adlı kitabından esinlenerek yola çıktığını belirtelim.

Comments are closed.