2015’İN EN İYİ 5 MÜZİK VİDEOSU

Video|

Yıl içinde servis edilmiş iyi albümlere ve iyi şarkılara görsel anlam katan kısa film tadındaki 5 video klibe değindik.

5/ Hot Chip – Need You Now

İngiltere menşeli electronica ekibinin altıncı stüdyo albümüydü Why Make Sense. İşte Nisan ayında servis edilen bu kaydın en dinamik parçalarından biridir Need You Now. Şarkıya çekilen klibin yönetmen koltuğunda Shynola var. Yalnızlığı kovalıyoruz.


4/ Florence and the Machine – What Kind of Man

Vincent Haycock yönetmenliğindeki What Kind of Man, Florence and the Machine’in son albümü How Big How Blue How Beautiful’dan servis ettiği The Odyssey adlı video serisinin ilk bölümünü oluşturuyor. Merkezde elbette Florence Welch var.

 


3/ Courtney Barnett – Pedestrian at Best

Courtney Barnett, tıpkı yeni uzunçaları gibi yeni şarkılarından biri olan Pedestrian at Best’in klibiyle de dikkat çekmeyi başardı. Barnett’in tüm yaptığı kaybetmenin, bir oyunun içinde dönüp durmanın, tüm renklerin içinde siyah-beyaz hissetmenin komik ve tuhaf yanlarını resmetmekti.


2/ Kendrick Lamar – Alright

Colin Tilley imzalı Alright’ın bir video klipten çok bir kısa film yönü var. Siyah-beyaz çekimleriyle tüm şehrin, ufak bir mahallenin içyüzünü yansıtıyor. Kendrick Lamar geçen yıl hakkında en çok konuşulan isimler arasındaydı. Şüphesiz bunun sebeplerinden biri de bu videoydu.


1/ The Soft Moon – Far

Karanlıkların adamı Luis Vasquez ve onun projesi The Soft Moon yine hayatın makine dairesinde kayıt altına aldığı bir kliple karşımızda. Duman, pus, korku, flu geçişler ve kaçış. Hepsi Vasquez müziğinin olmazsa olmazları. Bunlar ayın zamanda bir Soft Moon klibinin de olmazsa olmazları. Duymak ve izlemek gerçekten heyecan verici. 

Comments are closed.