2016 BRIT ÖDÜLLERİ’NİN DETAYLARI

Konser|

İlki 1977 yılında organize edilen Britanya’nın etkili müzik olayları arasında sayılan Brit Ödülleri bu sene 24 Şubat’ta sahiplerini bulacak.

O2 Arena’da gerçekleşecek ödül töreninde Adele’dan Coldplay’e, Justin Bieber’dan The Weeknd’e kadar birçok ismin canlı performans sergileyeceği şimdiden açıklandı. Öte yandan bu gecede geçtiğimiz hafta vefat eden İngiliz müzisyen David Bowie için de özel bir anma programının sahneleneceğini varsaymak yanlış olmaz.

En İyi Erkek Sanatçı adayları arasında uzun bir aradan sonra yeni bir albümle ses veren Aphex Twin bulunuyor. Twin’in yarışacağı isimler ise Calvin Harris, James Bay, Mark Ronson ve yılın klas elektronik işlerinden birine imzasını atan Jamie xx.

En İyi Kadın Sanatçı bölümünde ise 25 adlı albümüyle satış rekorları kıran Adele dikkat çekiyor. Belgeseliyle 2015’te tekrar gündem olan Amy Winehouse, yeni şarkılarıyla Glastonbury Festivali’nde headliner’lığa kadar yükselen Florence + the Machine, Jess Glynne ve Laura Marling de Adele ile birlikte aday olan diğer müzisyenler.

En İyi Ekip adayları içinde Blur ve Coldplay gibi iki köklü topluluk bulunuyor. Uluslararası Erkek Sanatçı kategorisinde Drake ile Kendrick Lamar’ın adaylıkları dikkat çekerken, Uluslararası Kadın Sanatçı kategorisinde de alternatif simalardan Björk ve Courtney Barnett var.    

Bu yıl otuz altıncı kez gerçekleşecek olan Brit Ödülleri’nde tüm kategorilerde açıklanan adayların tam listesi için buraya göz atın. 

Comments are closed.