Tarihten // Frances McDormand

Zaman Makinası|

Her hafta perşembe günleri BacktotheSound’un Instagram adresinde Tarihten başlığıyla zaman koridoruna dalıyoruz! Bu haftaki yolculuğumuzun merkezinde majör isim Frances McDormand var.

Tarih aralığı 2 Mayıs ’16 – 6 Haziran ’16. Yer North Carolina. 59 yaşındaki Frances McDormand yönetmenliğini, yapımcılığını ve senaryosunu Martin McDonagh’ın üstlendiği Three Billboards Outside Ebbing Missouri filminde başrolde yer alıyor.

Ünlü aktris bu yapımda tecavüze uğrayıp öldürülen kızının katillerinin yakalanması için mücadele veren Mildred Hayes karakteriyle perdeye yansıyor. Kült oyuncu performansıyla Oscar ödülüne ulaşacağı filmle ilgili 2018 yılındaki bir röportajında şöyle konuşacak:

“Mildred’ın duygularına erişemediği yerler olduğuna inandım. Bir şeylerin eksikliğini hissediyor ama korkmuyor. Neden korksun? Çok cesur o. Filmi izleyen hemen herkes ağlıyor. Gözyaşlarının iyileştirici bir yanı vardır. İşte Mildred bu kadar erişilebilen ve bu kadar duygusunu geçirebilen biri. Ben onun en çok etrafına vurduğu kilidi, kişisel izolasyonunu sevdim.”

İlk gösterimi 4 Eylül ’17 tarihinde Venice Film Festival’de gerçekleşen Three Billboards Outside Ebbing Missouri hakkındaki inceleme yazımızı okuyun.

Frances McDormand’a dair Hollywood Archive’in imzasını taşıyan detaylı görsel paylaşımlarımıza hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

View this post on Instagram

TARİHTEN // 2 Mayıs — 6 Haziran '16 North Carolina'da Frances McDormand! 59 yaşındaki aktris yönetmenliğini, yapımcılığını ve senaryosunu Martin McDonagh'ın üstlendiği Three Billboards Outside Ebbing Missouri filminde başrolde yer alıyor. Frances bu yapımda tecavüze uğrayıp öldürülen kızının katillerinin yakalanması için mücadele veren Mildred Hayes karakteriyle perdeye yansıyor. Kült oyuncu performansıyla Oscar ödülüne ulaşacağı filmle ilgili 2018 yılındaki bir röportajında şöyle konuşacak: "Mildred'ın duygularına erişemediği yerler olduğuna inandım. Bir şeylerin eksikliğini hissediyor ama korkmuyor. Neden korksun? Çok cesur o. Filmi izleyen hemen herkes ağlıyor. Gözyaşlarının iyileştirici bir yanı vardır. İşte Mildred bu kadar erişilebilen ve bu kadar duygusunu geçirebilen biri. Ben onun en çok etrafına vurduğu kilidi, kişisel izolasyonunu sevdim." _ 📸 Hollywood Archive

A post shared by BacktotheSound (@backtothesound) on

Comments are closed.