26. İstanbul Caz Festivali’nin programı açıklandı

Konser|

Bu yılki mottosu “Caza dokunan eller İstanbul’da” olan festival kapsamında onlarca farklı mekanda yüzlerce müzisyen sahne alacak.

Dün akşam saatlerinde Feriye Sarayı’nda gerçekleşen basın toplantısında İKSV Genel Müdürü Görgün Taner, Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Didem Dinçer Başer ile İstanbul Caz Festivali Direktörü Harun İzer konuşmacı olarak katıldı ve festivale dair tüm detaylar açıklandı.

29 Haziran-18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek 26. İstanbul Caz Festivali aralarında Cemiyet, Nardis Jazz Club, Volkswagen Arena, Sultan Park, Swissotel The Bosphorus, Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras ve Zorlu PSM  Turkcell Platinum Sahnesi ve Salon İKSV gibi birçok farklı mekana konuk olacak. 

Caz Vapuru da dokuz yıl aradan sonra tekrar festival programına eklendi. 2003 – 2010 arasında devam eden Caz Vapuru uzun aradan sonra bir kez daha İstanbul Boğazı’nda dolaşıp Türkiye’den ve yurtdışından çeşitli caz gruplarının konserlerine ev sahipliği yapacak.

26. İstanbul Caz Festivali’nin biletlerine 13 Nisan’dan itibaren ulaşabileceğini belirtelim. Ön cephede Kamasi Washington, Bill Charlap Trio, Jacob Collier, Makaya McCraven ve Snarky Puppy’nin yer aldığı festivalin resmi 2019 afişi ise hemen aşağıda.

Comments are closed.