55. Uluslararası Troia Festivali sona erdi

Konser|

Çanakkale Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Troia Festivali bu yıl elli beşinci kez takipçileriyle buluştu.

Dünyaca ünlü pek çok sanatçının performanslarını sergilediği 55. Uluslararası Troia Festivali son akşamında Çimenlik Kalesi’nde Dany Brillant ve Özgürlük Parkı’nda Rubato’nun konserleriyle son buldu.

Kapanışı yapan bu iki ismin dışında Eleni Karaindrou ve Orkestrası, Barcelona Gibsy Orchestra, Erol Evgin, Mehmet Erdem, Resul Dindar, Dina Ensemble gibi pek çok sanatçı Çimenlik Kalesi ve Özgürlük Parkı sahnelerinde sevenleriyle buluşturdu.

9-13 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen festivalde onlarca konser, söyleşi ve sergi izleyicilerle buluşurken bir opera performansı da ilk kez sahnelendi. Sanatçı Tevfik Akbaşlı tarafından bestelenen, Aytaç Manizade yönetiminde sahneye aktarılan Legend of the Troy adlı opera dünya prömiyerini 55. Uluslararası Troia Festivali’nde yaptı.

Son olarak Troia antik kentinin takvimler 1998 yılını gösterirken UNESCO Dünya Mirası listesine dahil edildiğini belirtelim.  

Comments are closed.