78. Golden Globe Awards sahiplerini buldu

Göz|

Bu yıl yetmiş sekizincisi düzenlenen ve sinema sektörünün en önemli ödülleri arasında yer alan Golden Globe Awards’ın en büyük kazananları Nomadland ve Borat Subsequent Moviefilm oldu.

Hollywood Foreign Press Association (Hollywood Yabancı Basın Birliği) tarafından belirlenen sinema ve televizyon dünyasının en iyileri, salgın nedeniyle tarihte ilk kez dijital olarak gerçekleşen törende sahiplerini buldu.

Nomadland, drama dalında En İyi Film ödülünü kazanmasının yanında En İyi Yönetmen ödülünü de kucakladı. Yapımın yönetmen koltuğunda bulunan Chloe Zhao, Barbara Streisand’ın 1984 tarihli Yentl filmi sonrası Golden Globe’ta En İyi Yönetmen ödülünü kazanan ilk kadın oldu.

Televizyon cenahında ise The Crown, Drama Dalında En İyi Dizi seçildi ve yapımın başrol oyuncuları Emma Corrin En İyi Kadın Oyuncu, Josh O’Connor da En İyi Erkek Oyuncu ödülüne ulaştı. 

Televizyon ve sinema alanındaki tüm kategorilerde adaylıklara ve ödüle layık görülenlere Golden Globe Awards’ın resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Comments are closed.