AC/DC’den yeni şarkıyla tanışın: Shot in the Dark

Şarkı|

Bugün günlerden AC/DC! Sydney çıkışlı zaman ötesi hard rock ekibi sıfır kilometre şarkısını Shot in the Dark adıyla gün içerisinde paylaştı.

Söz konusu bu şarkı grubun yoldaki yepyeni stüdyo albümü Power Up’ı müjdeliyor. İçerisinde toplam on iki parçanın ses vereceği Power Up’ın Columbia Records aracılığıyla 13 Kasım ’20 tarihinde yayımlanacağını belirtelim. 

Albüm grubun hayatta kalan klasik kadrosunu yeniden bir araya getiriyor: Brian Johnson, Phil Rudd ve Cliff Williams ve Angus Young. AC/DC 2008 tarihli Black Ice uzunçalarından bu yana en çok bilinen kadrosunu içeren ilk albümüyle karşımıza çıkıyor. Grup 2014 yılında Rock or Bust’u piyasaya sürdü ve gitarist Malcolm Young albümü birlikte yazmış olsa da, sağlık durumunun azalması nedeniyle albümde görünmedi. Yeni albüm, hem Black Ice hem de Rock or Bust’ta çalışan yapımcı Brendan O’Brien ile birlikte yapıldı.

Vokalist Johnson 2016’da işitme kaybı nedeniyle gruptan ayrıldı ve yerini Guns N’ Roses’tan Axl Rose aldı. Aynı yıl Williams emekli oldu. Rudd, Yeni Zelanda’da bir cinayeti düzenlemeye teşebbüs etme suçlarını içeren yasal sorunları takiben 2015 yılında AC/DC’den ayrıldı. Malcolm Young 2017’de vefat etti.

Tüm bu kritik gelişmeler ve üzücü gerçeklerin sonrasında AC/DC kültü yeniden kendini var etmeyi başarıyor. Power Up kelimenin tam anlamıyla onların geri dönüşünü temsil ediyor. Öncü singlee Shot in the Dark hemen aşağıda.

Comments are closed.