Kebap tadında elektronik

Portre|

Evet bildiğimiz Adana. Hatta kebabı. Alman ikili Hamburg’ta geçen üniversite yıllarında tanışıyorlar. Adana kebaptan esinlenerek buldukları grup isimleri de tam olarak bu: Adana Twins. Kökleri çok da geriye gitmiyor elektronik duo’nun. Take It Easy ve Frisco’nun aynı kapta erimesiyle ortaya çıkmıştı grup. Bir diğer deyişle Adana Twins, hip-hop soslu Take it Easy ile tekno soslu Frisco’nun ilginç bir yol birlikteliğiydi. Maceralarına 2006 yılında başladılar. Takvimler 2012’yi gösterirken çıkardıkları ilk EP’leri “Everyday” ve “Strange” ile ilk sesi verdiler. Hamburg’ta kabuklarını kırıp dünya müzik arenasına böylece çıkmışlardı. Hızlı yükselmediler hiç kuşkusuz. Belki öyle bir niyetleri de yoktu.

Adana Twins’in müziği salt dinlemekten çok direkt hissetmekle ilgili olabilir. Herhangi bir şarkılarıyla sizi deep house’un has ritimlerine çekebilir ve ton vuruşlarını gözlerinizi kapatarak ruhunuza işleyebilir. Zira dans tarzının iyi yansımalarından beklenmesi gereken birtakım klas kanallara kolayca kapı açıyor Adana Twins.

2014 yılında Drive’a çektikleri kliplerinde Hamburg’un yanı sıra İstanbul temasına da yer vermişlerdi. Zaten ikilinin kariyerlerine Türkiye’nin de önemli bir katkısı var. Sık gerçekleşen İstanbul ziyaretleri bunun kanıtı. Ayrıca yaz aylarında İzmir’de katıldıkları organizasyonlarda house müzik severlerden tam puan aldıklarını söylemek de haksızlık olmaz sanırım.

Özetle, eğer yeraltı elektronik janrın etkin örneklerinden birine tanık olmak istiyorsanız Adana Twins’e uğramayı ihmal etmeyin. Gerçi siz çaba harcamasanız da yakın dönemde onlar her an bir festivalde ya da mainstream bir mecmuada karşınıza çıkabilirler. Zira bilinirlikleri sadece Avrupa ile sınırlı olmayan ikili şu sıralarda Kuzey Amerika turnesinde ve daha geniş bir dinleyici kitlesini yakalamaya çalışıyor.

Comments are closed.