Air Anatolia konseri 14 Ekim akşamı Zorlu PSM’de

Konser|

Anadolu saykedelik müziğinin öncülerini İngiliz müzik sahnesinin genç sanatçılarıyla birleştiren Air Anatolia projesi İstanbul ve Londra sahnelerinde!

Yarım asrı deviren Anadolu merkezli saykedelik müziğin öncüleri kültürlerarası bir projeyle İstanbul ve Londra’da sahne alacak. Anadolu saykedelik dünyasının müzikal mirasını İngiliz müzik sahnesinin çağdaş melodileriyle birleştirerek birbirinden değerli Türk ve İngiliz müzisyenlerin aranjeleriyle büyüleyici performanslara ev sahipliği yapacak Air Anatolia, Zorlu PSM, EFG Londra Caz Festivali ve British Council iş birliğiyle 14 Ekim’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde, 18 Kasım tarihinde ise Londra’da EFG Londra Caz Festivali kapsamında Royal Festival Hall’de sanatseverlerle buluşacak. 

Zorlu PSM, geçtiğimiz Mayıs ayında EFG Londra Caz Festivali ile yaptığı işbirliği kapsamında gerçekleşen konserlerinin ardından, Air Anatolia projesi ile bu iş birliğine yepyeni bir boyut kazandırmaya hazırlanıyor.

Anadolu merkezli saykedelik müziğin öncülerini İngiliz müzik sahnesinin genç sanatçılarıyla bir araya getirecek olan Air Anatolia, hem İstanbul’da, hem de Londra’daki sanatseverlere kültürlerarası bir deneyim yaşatarak kültürel benzerlikler ve farklılıklar üzerinden bir bağ kuracak. Anadolu Pop müziğin ritmik, melodik ve doğaçlama özelliklerini İngiltere cazının dinamizmi ve yaratıcılığıyla birleştirerek. Anadolu saykedelik müziğine yeni bir bakış sunacak projede ikonik şarkıların füzyon düzenlemeleri yer alacak. Air Anatolia, 14 Ekim’de Zorlu PSM’de, 18 Kasım tarihinde Londra Caz Festivali kapsamında Royal Festival Hall’de dinleyicilerle buluşacak.

Müzik direktörlüğünü Türkiye’den VeYasin (ModeXL, Hey! Douglas) ile Tolga Böyük’ün (Islandman), İngiltere’den ise Al MacSween’ın (Maisha, Kefaya) yürüttüğü Air Anatolia’da Anadolu saykedelik müziğin efsanevi grubu Moğollar’dan Cahit Berkay, Okay Temiz, efsane haline gelen iki büyük isim, Cem Karaca’nın kurduğu Kardaşlar ve Barış Manço’nun kurduğu Kurtalan Ekspress ile yaptığı çalışmalarla dolu kariyeriyle tanınan usta müzisyen Ahmet Güvenç, Türkiye müzik sahnesinin bir diğer ikonik grubu BabaZula’nın kurucu üyesi Murat Ertel, olağanüstü sesi ve derinlikli şarkı sözleriyle modern Türk müziğinin yükselen yıldızı Melike Şahin, Dunja Botic, Tamar Osborn, İngiliz müzik sahnesinin yenilikçi müzisyenleri Jake Long ve Chelsea Carmichael, Yunan asıllı İngiliz kontrbas sanatçısı ve besteci Thodoris Ziarkas, Yazz Ahmed, Eralp Güven, Erdem Başer ve Ekin Eti, Anadolu geleneklerini yeni nesle aktaran Derya Yıldırım, Tolgahan Çoğulu ve Muhlis Berberoğlu 14 Ekim’de Zorlu PSM’de aynı sahneyi paylaşacak. 

Air Anatolia, Zorlu PSM, EFG Londra Caz Festivali ve Gülbaba Records’un iş birliği ve British Council’ın desteği ile hayata geçirilecek. 14 Ekim’de gerçekleşecek Air Anatolia etkinliğinin öğrenci biletleri 50 TL olarak açıklandığını belirtelim. Bilet sayfası için tıklayın.

Comments are closed.