AKM’de Çaykovski eserleri yankılanacak

Konser|

Atatürk Kültür Merkezi’nde 25 Ocak ‘3 tarihinde konser verecek olan Trio Stradivarius, Çaykovski’nin oda müziğine kazandırdığı en seçkin eserleri seslendirecek.

Geniş içerik seçkisi ve sanatın her dalında sunduğu etkinlikleriyle İstanbul’da kültür ve sanat etkinliklerinin kalbi olan Atatürk Kültür Merkezi, sanatseverleri yepyeni deneyimlerle buluşturmaya devam ediyor.

Atatürk Kültür Merkezinin “Sadece Çaykovski” temasıyla ağırlayacağı Trio Stradivarius, her biri kendi enstrümanlarında solist virtüöz olan; kemancı Kirill Troussov, çellist Benedict Kloeckner ve piyanist Alexandra Troussova’dan oluşuyor. Trio Stradivarius, çok nadir seslendirilen ve türünün tek örneği olarak nitelendirilen Çaykovski’nin Piyano Üçlüsü Op.50 ile klasik müzikseverlere müzik ziyafeti yaşatacak. Trio’nun ünlü besteciye adadığı gece, Çaykovski’nin iç dünyasının derinliklerine doğru büyüleyici bir yolculuğa çıkartacak.

25 Ocak Çarşamba akşamı saat 20.00’de AKM Tiyatro Salonunda gerçekleşecek konserin biletleri biletinial.com adresinden temin edilebilir. 

Comments are closed.