Aktör James Caan 82 yaşında hayatını kaybetti

Göz|

Beyaz perdede unutulmaz bir iz bırakan The Godfather filmindeki Sonny Corleone rolüyle tanınan Oscar adayı James Caan seksen iki yaşında hayata veda etti

söz konusu üzücü haber, oyuncunun sosyal medya adreslerinden yayımlanan bir mesajla doğrulandı. Mesajda şu ifadeler yer aldı: “6 Temmuz akşamı Jimmy’nin vefatını size büyük bir üzüntüyle bildiriyoruz. Aile, sevgi ve içten başsağlığı dileklerini takdir ediyor ve bu zor zamanda onların mahremiyetine saygı duymaya devam etmenizi istiyor.”

Caan takvimler 1940’ı gösterirken New York’a bağlı Bronx bölgesinde doğdu. Kült aktör, aynı şehirdeki Hofstra Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi aldıktan sonra yönetmen Francis Ford Coppola ile tanıştı.

El Dorado (1966), Countdown (1967) ve Coppola’nın The Rain People (1969) gibi filmlerle kariyerinde ilk büyük adımlarını atan Caan, bir zamanlar “renkli ama korkunç zamanlar” olarak tanımladığı Hollwood’daki sert parti yaşamına ara verdi.

Daha sonra Misery (1990) ve Wes Anderson’ın ilk yönetmenlik denemesi Bottle Rocket (1996) gibi filmlerle oyunculuk hayatının ikinci bölümünde başarılı oldu. Caan, çekimlerin bu yıl içinde başlaması planlanan Coppla on Megalopolis ile yeniden kamera karşısına geçmeye hazırlanıyordu.

Comments are closed.