Aktör Michael K. Williams hayatını kaybetti

Göz|

New York çıkışlı aktör Michael K. Williams hayatını kaybetti. Kariyeri boyuncu birçok etki gücü yüksek yapımda yer alan oyuncu elli dört yaşındaydı.

Bir kolluk kuvveti yetkilisi CNN’e verdiği demeçte Williams’ın pazartesi öğleden sonra New York’taki dairesinde ölü bulunduğunu belirtti. CNN’e konuşan başka bir yetkiliye göre soruşturma devam ediyor.

Williams’ın kız kardeşi Michelle Chambers bir açıklama yayımladı ve şu sözleri kullandı: “Ailemiz Mike’ı kaybetmenin sonrasında özünden sarsıldı. Bizimle iletişime geçen, bizi sevgiyle ve daha da önemlisi dualarıyla dolduran herkese teşekkür ederim. Kardeşimi, en iyi arkadaşımı ve bu dünyadaki doğum günü ortağımı özleyeceğim.”

Brooklyn yerlisi olan Williams, en son HBO’nun Lovecraft Country ve F Is for Family dizisinde rol aldı. The Wire’daki Omar Little rolüyle bir çok insan için neredeyse ikonik bir figür haline geldi. Bunu Yasaklama Dönemi mafya draması Boardwalk Empire’da bir gangsteri canlandırması takip etti ve en son başka bir dizi olan ürkütücü Lovecraft Country ile Emmy adaylığı kazandı.

1995 yılından itibaren beyaz perde ve televizyon sektöründe çalışmalarını var eden Williams kariyeri boyunca beş Emmy adaylığı da dahil olmak üzere canlandırdı karakterlerle iz bırakmayı başardı.

Comments are closed.