Aktör Ray Liotta hayatını kaybetti

Göz|

Goodfellas ve Field of Dreams filmlerinde sergilediği performans ile dünya çapında adını duyuran aktör Ray Liotta altmış yedi yaşında hayatını kaybetti.

Dominik Cumhuriyeti Ulusal Adli Tıp Enstitüsü kurumundan bir yetkili, Liotta’nın ölümünü doğruladı ve sanatçının cenazesinin Cristo Redentor morguna kaldırıldığını söyledi. Ray Liotta’nın bir film çekimi için Dominik Cumhuriyeti’nde olduğu belirtildi. 1954 yılında New Jersey’de dünyaya gözlerini açan sanatçının menajeri

buy levitra cheap

, Liotta’nın uykusundayken hayatını kaybettiğinin tespit edildiğini açıkladı.

Öksüz ve yetim olan Liotta henüz altı aylıkken bir aile tarafından evlatlık olarak alındı. Çocukluk yıllarında sporla ilgilenen ve lisede bir öğretmeninin yönlendirmesiyle oyunculuk yapmaya başlayan Liotta, Miami Üniversitesi’nde oyunculuk eğitimi aldı. İlk büyük rolünü de 1970’lerin sonunda Another World adlı dizide oynadı.

Ray Liotta’ya asıl şöhreti getiren, yönetmen Martin Scorsese’nin ünlü filmi Goodfellas’ta canlandırdığı mafya babası Henry Hill rolü oldu. Aktör son olarak geçen yılın son çeyreğinde vizyona giren The Many Saints of Newark filminde yer almıştı.

Comments are closed.