Al Pacino’dan 50. yılında The Godfather sözleri

Göz|

Majör aktör Al Pacino efsanevi The Godfather üçlemesindeki rolü hakkında yeni açıklamalarda bulundu ve “O role sahip olduğum için çok şanslıyım. Bana o kadar büyük etkisi oldu ki bunu tam anlamıyla anlatmam zor” sözlerini kullandı.

New York Times’a konuşan seksen iki yaşındaki Pacino bu özel röportajı filmin ellinci yıl dönümü için gerçekleştirdi. Röportajın içerisinde usta aktör şöyle devam etti:

 

Canlandırdığım karakterin kariyerime bu denli yüksek bir etki yapacağını düşünmemiştim. Filmin ardından büyük bir şöhret havuzuna düştüm. Başa çıkmak zordu. Ama bakın boğulmadım. Hala buradayım.

 

1940 ve 1950’lerin Birleşik Devletler merkezli İtalyan mafya dünyasına odaklanan The Godfather kendi döneminin en önemli yapımları arasına girmeyi başarmanın ötesinde zaman geçtikçe değerini koruyarak kültleşti. Marlon Brandon’ın ışıl ışıl parladığı, Robert De Niro, Robert Duvall, Diane Keaton ve James Caan gibi isimlerin rol aldığı filmin yönetmenliğini Francis Ford Coppola üstlenmişti.

İlk halkası 24 Mart ’72 tarihinde vizyona giren üçlemenin tamamı yeniden restore edildi. Tam üç yıl süren bu çalışmalar sonunda The Godfather 22 Mart ’22 tarihinde ilk kez 4K Ultra HD olarak izleyicisinin karşısına çıkacak.

Astma – Wat is het en wat zijn de symptomen

Comments are closed.