Alain Delon’dan ötenazi talebi

Zaman Makinası|

Fransız aktör Alain Delon yakın gelecekte ötenaziye başvurmaya karar verdiğini ve oğlu Anthony Delon’dan bu konuda sonuna kadar kendisine eşlik etmesini istediğini açıkladı.

RTL’in geçtiği habere göre seksen altı yaşındaki oyuncu Alain Delon, herhangi bir hastalığa yakalanmamak için kendi isteğiyle ölmek istiyor. Bu nedenle yakın gelecekte ötenazi prosedürüne başvurmayı düşünüyor. Son yıllarda ciddi sağlık sorunlarıyla boğuşan ikonik aktör,  tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmış, dayanılmaz acılar yaşayan bir kişinin yaşamının kendi isteği ile sona erdirilmesi sürecine verilen isim olan ötenazi prosedürünün yasal ve izinli olduğu İsviçre’de yaşıyor.

Alain Delon “Yaşlanmak berbat. Hiçbir şey yapamıyoruz. Görünüşümüzü ve görme duyumuzu kaybediyoruz. Ayağa kalkamıyor ve ısrarcı ağrılar hissediyoruz. Bu büyük bir eziyet” dedi ve ekledi: “Yaşlandıkça, hastaneler veya iğneler olmadan hayattan sessizce cehenneme gitme hakkımız var.” 

1957 yılından bu yana oyunculuk yapan Delon, 2002 yılında geçirdiği ağır depresyon sırasında bir kez intihar girişiminde bulunmuştu. Son söz olarak Delon’un ötenazi isteğinin İsviçre’deki ilgili makamlar tarafından kabul edildiğini belirtelim.

Comments are closed.