Alt-J bir kez daha İstanbul’a geliyor

Konser|

Majör alternative rock ekibi Alt-J direksiyonu bir kez daha İstanbul’a çeviriyor. İngiliz grup grup 15 Haziran ’22 tarihinde Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde performans sergileyecek.

Müzik kariyerine GarageBand ismiyle bir üniversite grubu olarak başlayan Alt-J, İngiltere’nin Leeds şehrinde Gwil Sainsbury, Joe Newman, Gus Unger-Hamilton ve Thom Green tarafından 2007 yılında kuruldu.

Gerçek adı üçgen (delta) sembolünün bilgisayardaki karşılığı alt + j tuş dizisinden alan grubun ilk albümü An Awesome Wave takvimler Mayıs 2012’yi gösterirken piyasaya sürüldü. Grup bu albümle 2012 İngiliz Mercury Ödülü’nü kazandı.

Sainsbury, 2014 yılının başlarında kadrodan ayrıldı. Grubun ikinci albümü This Is All Yours 22 Eylül ’14 tarihinde yayımlandı. Alt-J, Birleşik Krallık’ta doğrudan bir numaraya yükselen bu albümü için çıktığı turnede İstanbul’a da uğramıştı.

2017 yılında ise ekip kariyerinin üçüncü stüdyo albümünü Relaxer adıyla servis etti. Relaxer hakkındaki inceleme yazımızı okuyun.

Alt-J, 2015 yılında dünyanın en önemli festivallerinden Glastonbury’de Pyramid Stage’de sahne alan büyük isimlerden biri oldu. Şu anda trio olarak çalışmalarını sürdüren ekibin sound tavrında indie rock, indie pop, art rock ve folktronica türlerinden izler yer alıyor.

Comments are closed.