Alternatif müzik platformu Offbeat ile tanışın

Yeni Sesler|

Doğrudan dinleyici ve ziyaretçi talebiyle herhangi bir mekana ve periyoda bağlı olmayan etkinlikler düzenlenmesine ilişkin platform Offbeat’in test sürümü farklı disiplinlerde yer alan yüz yirmiden fazla sanatçının katılımıyla aktif hale geldi.

Offbeat müziğin birtakım engeller ya da değişkenlerden sıyrılıp direkt olarak dinleyiciye ulaşmasını hedefleyen bir platform olma özelliğiyle dikkat çekiyor.

Oluşumun plan ve hedeflerine yer verilen açıklamasında bu projenin canlı performanslarda müzisyenin dinleyici ile buluşmasındaki mevcut dinamiklere alternatif olmayı amaçlayan bir platform olduğu vurgulanıyor.

Kendi adıyla Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya hesapları kullanmayacağını da belirten platform ilgili tüm etkinliklerini sadece resmi adresinden anons edeceğini aktarıyor. Buna ek olarak etkinliklerin gerçekleşeceği mekan ve etkinliğin yapısına göre sosyal medya paylaşımı tamamen katılımcı sanatçıların inisiyatifinde olduğu ayrıca belirtiliyor.

Murat Kılıkçıer, sahne adıyla In Hoodies’in de oluşum aşamasında yer alıp fikir yürüttüğü Offbeat ile ilgili daha fazla detaya ulaşmak için platformun adresini ziyaret edebilirsiniz.

Comments are closed.