Arcade Fire’dan Win Butler cinsel suistimalle suçlandı, Butler iddiaları reddediyor

Zaman Makinası|

Sahne dışındaki hayatında uygunsuz davranış iddiaları, Butler’ın müzikseverler gözündeki itibarı ile tezat oluşturuyor. Uzun yorumlarda solist, evlilik dışı ilişkilerinin rızaya dayalı olduğunu iddia ediyor.

Butler aleyhindeki iddialar, Pitchfork’ün konuyla ilgili kapsamlı makalesiyle detaylandırılıyor. Üç kadın, ünlü şarkıcıyı 2015 ve 2020 yılları arasında meydana gelen olaylar sırasında şöhretinden yararlanmakla ve kendilerini taciz etmekle suçluyor. Şikayetçiler, Butler ile aralarındaki etkileşimlerin yaş ve güç dinamiklerindeki boşluklara dayanarak uygunsuz olduğunu ve istenmeyen ilerlemeler içerdiğini belirtiyor.

Öte yandan Win Butler, tüm karşılaşmaların rıza gösteren yetişkinler arasında gerçekleştiğini ve hiçbir kadına iradesi dışında dokunmadığını veya cinsel bir talepte bulunmadığını söyleyerek suistimal iddialarını reddediyor.

Butler, suçalamaları kabul etmese de bir özür mesajı yayımladı ve iddia edilen olayların meydana geldiği sıralarda akıl sağlığı ve alkol bağımlılığı sorunlarıyla mücadele ettiğini söyledi. Butler, New York merkezli Risa Heller Communications tarafından gönderilen açıklamasında “Geleceğe bakarken, hatalarımdan ders almaya ve daha iyi bir insan, oğlumun gurur duyabileceği biri olmak için çok çalışıyorum” dedi.

Milenyum sonrasında etki gücünü yükselten Arcade Fire, servis ettiği albümlerle indie rock dünyasının simge ekipleri arasında yer alıyor. Grup şu günlerde yeni uzunçaları WE kapsamında tanıtım sürecinde ilerliyor.

Comments are closed.