Arctic Monkeys’in yeni albümü The Car burada

Yeni Sesler|

Sheffield menşeli indie rock grubu Arctic Monkeys sıfır kilometre uzunçlarını The Car adıyla plak, CD ve kaset formatlarına ek olarak çevrimiçi platformlardan yayımladı.

21 Ekim ’22 tarihi itibarıyla dinlemeye açılan söz konusu albüm Domino Recording Company tarafından servis edildi. The Car’ın grup külliyatındaki yedinci stüdyo albüm olduğunu belirtelim .

Albüm, grubun vokalisti Alex Turner tarafından Los Angeles’taki evinde yazıldı. Suffolk, Paris ve Londra’da kaydedilen uzunçaların prodüktör koltuğunda ise James Ford bulunuyor. Albümün kapağındaki boş bir otoparkta beyaz bir arabayı gösteren fotoğrafı davulcu Matt Helders çekti. Kapaktaki başlık ise söz konusu kapağa ve sözlerdeki araçlara yapılan referanslara atıfta bulunur.

The Car, grubun 2018 çıkışlı bir önceki albümü Tranquility Base Hotel and Casino’dan gelen sound yapısına dayanıyor. Grup burada bir kez daha orkestra rock, lounge pop, barok pop ve funk ile caz unsurlarını içeren geniş bir tür yelpazesine ulaşıyor. Ayrıca soul müzik, elektronik müzik, glam rock, bossa nova, geleneksel pop ve eski film müziklerinden de etkileniyor.

The Car’ı hemen dinlemek için ilgili Apple Music, Deezer veya Spotify sayfasına uğrayabilirsiniz. İçeriğin tam şarkı listesi ve ön yüz görseli ise aşağıda.

1/ There’d Better Be A Mirrorball
2/ I Ain’t Quite Where I Think I Am
3/ Sculptures Of Anything Goes
4/ Jet Skis On The Moat
5/ Body Paint
6/ The Car
7/ Big Ideas
8/ Hello Yo
9/ Mr. Schwartz
10/ Perfect Sense

Comments are closed.