Avustralya Açık’ta zafer Nadal’ın

Zaman Makinası|

Rafael Nadal, dün gerçekleşen majör tenis organizasyonu Avustralya Açık’ta birinciliği elde etti ve kariyerinin yirmi birinci Grand Slam zaferine ulaştı.

Otuz beş yaşındaki raket, uzun süredir sakatlıklarla uğraşıyordu ve yaşadığı sorunlar nedeniyle uzun süredir kortlardan ayrı kalmıştı. O süreçte COVID-19 salgınına da yakalanan Nadal hem bu hastalığın etkilerinden hem de dizindeki sakatlıktan sıyrıldı ve Avustralya Açık’a katıldı.

Finalde Rus raket Medvedev ile karşılaşan Nadal ilk iki seti kaybederek maçta 0 – 2 geriye düştü. Ancak Nadal sonraki sette daha diri bir görüntü sergiledi ve dördüncü sete uzanmayı başardı. Mental olarak düşen Medvedev’in file önündeki hatalarını avantaja çeviren Nadal

http://bsv-unterkotzau.de/css/ohne/index.html%3Fp=81.html

, maçı da karar setine götürmeyi başardı.

Karar setinde de muazzam bir performans sergileyen İspanyol raket, rakibi Medvedev’i 0 – 2 geriden gelerek 3 – 2 mağlup etmeyi başardı ve böylece yirmişer Grand Slam apoletine sahip Djokovic ve Federer’i geride bıraktı.

Nadal maç sonunda yaptığı açıklamadaa şu ifadeleri kullandı: “Bu gece burada olmak için ne kadar çalıştığımı tahmin edemezsiniz. Burada harika bir atmosfer vardı. Hepinize çok teşekkür ederim.”   

Comments are closed.