BacktotheSound Music Festival ’19 geride kaldı

Konser|

Geride kalan hafta sonunun ilk gününde uzun saatler boyunca müziğin gücüyle bir aradaydık. BacktotheSound Music Festival ’19’u hep birlikte gerçekleştirdik.

Cennet Bahçesi Burgazada’da saat 15.00’te kapılar açıldı ve sahneye ilk olarak Onat Önol çıktı. Otuz beş dakika trio düzende konserini tamamlayan genç müzisyeni Nilgün Özer izledi. Özer ukulelesi ile birlikte sahneye tek başına çıktı ve sadelikte yüzen rüya gibi şarkılarını bizimle paylaştı.

Saatler 18.40’ı gösterdiğinde festival programımızın güçlü ismi Özgün Semerci sahnedeydi. Ayakucunda davul, elinde gitarı ile Semerci karşı kıyıdaki şehir yavaş yavaş karanlığa dönerken bizi başka dünyalara çekti. Parça aralarında izleyicileriyle sık sık konuşan müzisyen yerini In Hoodies’e bıraktı.

Murat Kılıkçıer liderliğindeki In Hoodies kentet düzeninde sahnemizdeydi. Üç yıla yayılan kariyerinden şarkıları ve yıl içinde yayımlanan yeni albümünden parçaları seslendiren ekibin kendine has tavrını bir kez daha hissettik.

Headliner. Tuğçe Şenoğul. 21.30’da sahneye çıktı ve tam yetmiş beş dakika boyunca ritmin bir an olsun kaybolmadığı sıra dışı bir konsere imzasını attı. Şenoğul’un katmanlı ve kompleks bir sound yapısı var. Asla karmaşık değil. Dikkat istiyor. İçine girmeniz gerekiyor. Duyduklarınıza dahil olmanız gerekiyor. 24 Ağustos ’19 akşamı da işte böyle oldu. Sahnenin hemen önünde ayaktan konseri takip eden kalabalık Şenoğul’un tam performansla yüklendiği şarkıların içinde yaşadı.

BacktotheSound Music Festival ’19 geride kaldı ancak elimizde o güne dair yüzlerce video ve fotoğraf var. Bunları adım adım paylaşacağız. Hatta paylaşmaya başladık bile! BacktotheSound Music Festival’a ait Instagram adresimizi takipte kalın:

Comments are closed.