BacktotheSound YouTube kanalında Dogville incelemesi

Göz|

Geride kalan haftalarda BacktotheSound YouTube kanalımızda yeni bir seriye başlamıştık. Göz isimli bu serimizde ayda iki kez sinema dünyasından filmleri ve özel gelişmeleri inceleyeceğiz.

Göz kapsamındaki ilk konumuz dijital yayın platformu Netflix’te izlemeye açılan David Fincher yönetmenliğindeki Mank filmi olurken, serinin ikinci bölümünde bir Christopher Nolan filmi Mementonun hikayesine gitmiştik.

Şimdi ise üçüncü bölümümüz yayında! Bu kez Danimarkalı kült yönetmen Lars von Trier imzalı Dogville filmini inceliyoruz. 

Başrolde Nicole Kidman’ın yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda Lauren Bacall, Paul Bettany, Chloë Sevigny, Stellan Skarsgård, Udo Kier, Ben Gazzara ve Harriet Andersson gibi isimler bulunuyor. Colorado’daki küçük bir dağ kasabası Dogville’e gelen ve karşılığında sığınak sağlanan, gangsterlerden saklanan Grace Mulligan’ın hikayesini anlatan bu yapım son derece minimal düzende ilerliyor ve sahne benzeri bir set kullanarak gerçekliğini var ediyor.

Dogville’e dair analiz videomuzu izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve BacktotheSound YouTube kanalına uğrayın. Anlatıcı koltuğunda Zeynep Sıla Karataş var.

Comments are closed.