BacktotheSound YouTube kanalında Thelma & Louise incelemesi

Göz|

BacktotheSound YouTube kanalımızdaki Göz serimizde ilerleyişimiz sürüyor. Seri kapsamındaki dördüncü videomuz artık sizlerle.

Göz kapsamındaki ilk konumuz dijital yayın platformu Netflix’te izlemeye açılan David Fincher yönetmenliğindeki Mank filmi olurken, serinin ikinci bölümünde bir Christopher Nolan filmi Mementonun hikayesine gitmiştik. Üçüncü bölümde ise Danimarkalı kült yönetmen Lars von Trier imzalı Dogville filmini incelemiştik.

Şimdi ise üçüncü bölümümüz yayında! Bu kez yönetmen koltuğunda Hollywood dünyasının majör yönetmeni Ridley Scott imzalı Thelma & Louise filmini inceliyoruz.

Senaryosunu Callie Khouri’nin kaleme aldığı 1991 tarihli filmde başrolleri Susan Sarandon ve Geena Davis üstleniyor. Çekimler 1990 yılının Haziran-Ağustos ayları arasında gerçekleşen yapımın yardımcı oyuncu kadrosunda Harvey Keitel, Michael Madsen ve Brad Pitt yer alıyor.

Thelma & Louise’e dair analiz videomuzu izlemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve BacktotheSound YouTube kanalına uğrayın. Anlatıcı koltuğunda Zeynep Sıla Karataş var.

Comments are closed.