Banu Kanıbelli ile tanışın

Yeni Sesler|

Yeni Sesler köşemizin bu hafta sonundaki konuğu Yer Gök isimli yeni uzunçalarını kısa süre önce çıkaran Banu Kanıbelli oldu.

1998’den bu yana çocukların dünyasına Bülent Ortaçgil ve Gürol Ağırbaş ile birlikte hazırladıkları Kara ve Başka Dünya Yok albümleriyle seslenen Banu Kanıbelli, büyükler için şarkılarını ilk kez 2013 yılında Bu Rüzgar albümünde derledi.

Ardından Lobna’nın Şarkısı adlı kayıt single ve dijital olarak 2014’te yayımlandı. Kanıbelli’nin kariyerinden tüm çalışmalara iTunes üzerinden ulaşmak mümkün.

Müzisyen geride kalan ay ise Yer Gök isimli yeni uzunçalarını servis etti. Ada Müzik aracılığıyla yayımlanan ve düzenlemelerini Baki Duyarlar, Başak Yavuz, Selen Gülün’ün yaptığı bu albüm toplamda on bir şarkıdan oluşuyor.

Banu Kanıbelli’nin albümdeki söz ve müziklerin çoğunluğunda imzası var. Babası Ünal Şınık’a ait olan bir bestenin dışındaki tüm müzikler ve Bejan Matur ile Fazıl Hüsnü Dağlarca’dan alınan iki şiir dışındaki tüm şarkı sözleri kendisine ait.

Ek olarak şarkıların kaydında Alper Yılmaz, Baki Duyarlar, Barış Doğukan Yazıcı, Başak Yavuz, Bulut Gülen, Cansun Küçüktürk, Kağan Yıldız, Riccardo Marenghi, Selen Gülün, Serhan Erkol, Siney Yılmaz ve Tunçay Yılmaz gibi müzisyenlerin yer aldıklarını belirtelim.

Yer Gök‘ün tümüne kulak vermek için ilgili iTunes veya Spotify adresine uğramanız yeterli. Kanıbelli tarafından 1995 yılında çekilen ve kadrajda müzisyenin oğlunun yer aldığı albüm ön yüzü ise hemen aşağıda:

Comments are closed.