Barista zincir albümünün ilk halkasını yayımladı

Yeni Sesler|

İstanbul çıkışlı rock projesi Barista, Monoplay Records tarafından beş bölüm halinde yayımlanacak yeni albümü Open Sesame’de birçok alt müzik türünü birleştiriyor. Klasik rock, heavy progressive, mistik alternatif, cesur dünya müziği ve yoğun saykodelik titreşimler arasındaki çizgiler Open Sesame’de bir arada duruyor.

Barista, herkesin single yapmakla yetindiği bir alanda, yirmi altı şarkılık devasa bir albüm çıkarma konusunda “Doyurucu, çok katmanlı, içerik ve ayrıntıyla dolu müzik yapmayı hedefledim. Şarkı sözlerinin bir temayı aktarması için çabaladım ve bunu aruz ve uyum ile yapmak amacını güttüm. Bu temalar, pop kültürden çok aslında bireysel iç dünyalarımızı içeriyor” yorumunda bulunuyor.

Bu sözlere ek olarak projenin kurucusu Bahadır Han Eryılmaz, Open Sesame’ın ortaya çıkış sürecini ve Barista’nın varlığını şu sözlerle açıklıyor:

“Belirli bir kitleyi hedeflemiyorum ve bir ticari başarı peşinde değilim. Tek istediğim insanların bu albümün varlığından haberdar olması. Open Sesame’nin güncel trendler ve günümüz müzik endüstrisinin dinamikleri ile uyuşmadığının farkındayım ve açıkçası asıl istediğim de bu! Çünkü benim gibi içinde müziği duymayı özleyen birçok insan olduğunu  biliyorum.”

26 şarkılık kapsamlı albüm zincirinin ilk yedi şarkısını içeren Open Sesame Vol 1: Her Dress’i hemen dinlemek için ilgili Apple Music veya Spotify sayfasına uğrayın.

Comments are closed.