Batu Akdeniz’den yeni single: Katiller Cenazede

Şarkı|

Kariyer adımlarını yakından takip ettiğimiz müzisyen ve söz yazarı Batu Akdeniz’in yeni single çalışması Katiller Cenazede geçtiğimiz günlerde yayımlandı.

Tarafımıza gönderilen basın bülteninde söz konusu şarkı hakkında şu vurgu yapılıyor: “Katiller Cenazede, içinde bulunduğunuz dönemin, düzenin ve sistemin bizi hem toplumsal hem de kişisel olarak nasıl sıradanlaştırdığını ve pasifize ettiğini anlatan protest bir rock parçası. Şarkı çok yüksek bir sesle bu olumsuz duruma karşı çıkarken bir özeleştiri yapmayı da ihmal etmiyor.”

Akdeniz bu şarkısını yaklaşık bir buçuk yıldır etkisini sürdüren pandemi koşulları sırasında hayatını kaybeden müzisyenlere adıyor ve şu açıklamayı yapıyor:

 

Sıkıldım. Her gün kötü bir haberle uyanmaktan sıkıldım. Bununla ilgili bir şey yapamamaktan da sıkıldım. Bir genç olarak kendimi mahcup hissediyorum. Müzisyen olarak da hissetmek istemedim belki de ve Katiller Cenazede’yi yazdım.

 

Geride kalan yılın ilk günlerinde Batu’yu YouTube kanalımızdaki video-röportaj serimizde ağırlamıştık. Çekimleri Moda Sahili’nde gerçekleşen röportajı izleyin.

Batu Akdeniz’in yeni şarkısı Katiller Cenazede hemen aşağıda sizi bekliyor.

Comments are closed.