Batu Akdeniz’den yeni single: Unutmadım Bizi

Video|

Ülke rock & roll sahnesinin öne çıkan temsilcilerinden Batu Akdeniz, söz ve müziği kendisine ait olan yeni tekliğini Unutmadım Bizi adıyla servis etti. Şarkıyı sayfanın en altında bulabilirsiniz.

Söz konusu bu parça Batu’nun daha önce yayımlamış olduğu Yanlış Biriyle Doğru Hikaye ve Eksik şarkılarının devamı niteliğinde bir özellik taşıyor.

Müzisyen bu yılın açılış günlerinde Ona Gitme isimli single paylaşmıştı. Onu takip eden single Unutmadım Bizi hakkında tarafımıza ulaşan basın bülteninde Batu şu cümleleri not düşüyor: Unutmadım Bizi sözlerini aslında İngilizce olarak  2012  yılında  yazdığım ve sekiz yıl sonra sandıktan çıkararak Türkçeye çevirdiğim bir aşk şarkısı. Melodik yapısı ile bana ’80’lerin slow şarkılarını hatırlatıyor. Sözleri itibari ile ise Yanlış Biriyle Doğru Hikaye ile  başlayıp  Eksik ile devam eden hikayenin son durağı, yani üçlemenin son halkası. Zehirli bir ilişki, ayrılığın kabul edilmemesi ve son olarak kaybedilen aşkın hiç unutulmaması. Unutmadım Bizi işte bu son noktada duruyor. Daha soğuk, daha buruk ve daha melankolik.”

Comments are closed.