Belle and Sebastian’dan yeni albüm geliyor

Şarkı|

Belle and Sebastian sürpriz yeni albümü Late Developers’ı duyurdu ve I Don’t Know What You See in Me adını taşıyan sıfır kilometre bir single paylaştı.

13 Ocak ’23 tarihinde piyasaya sürülecek olan Glasgowlu majör ekibin diskografisindeki bu on ikinci stüdyo albüm, Pete Ferguson’ın prodüktörlüğünde hayata geçiyor. Bu öncü single çalışmasının yazım sürecinde de Ferguson’ın imzası var.

Grubun lideri Stuart Murdoch, Ferguson için “Aslında bunu bir araya getirmeden önce birkaç yıldır konuşuyorduk. Büyük bir plak şirketiyle yeni anlaşma imzalamıştı, Belle and Sebastian hayranıydı ve üzerinde işbirliği yapmak isteyebileceğimiz herhangi bir şey olup olmadığını ve kendisinin bazı şarkı sözleriyle katkıda bulunup bulunamayacağımı sordu. Bu şarkı geldiğinde ‘Bunu grupla yapalım, sizin için söyleyelim ve tam kontrol sizde olabilir, prodüksiyonunu ve miksajını yapabilirsiniz’ dedim. Kayıtlarımıza geçecek kadar güçlü olduğunu düşündük.” dedi.

Özetlemek gerekirse Belle and Sebastian’ın yeni albümüne artık sadece günleri sayıyoruz. I Don’t Know What You See in Me şarkısı ise şimdiden bizimle.

Comments are closed.