“Birlikte daha iyiyiz”

Röportaj|

İlk solo albümü As You Were‘ü bu Ekim ayında hayranlarıyla paylaşacak olan Liam Gallagher verdiği son röportajda Oasis vurgusu yaptı.

Rolling Stone’a konuşan Manchesterlı frontman “Burada kendi albümümü anlatmak yerine Oasis’in yeni albümü hakkında konuşmayı tercih ederdim” dedi ve Oasis olarak daha iyi işler yapabileceklerine inandığını, büyük biraderi Noel ile birlikte daha iyi olduklarını belirtti.

Liam ve Noel kardeşlerin kontrolündeki Oasis başarıyla geçen beş yılın ardından yavaş yavaş ritim kaybetmiş ve artarak devam eden grup içi tartışmalar sonucu 2009 yılında kepenkleri kapatmıştı.

Hemen ardındaki süreçte Noel Gallagher solo projesini duyurdu ve günümüze gelene kadar iki stüdyo albüm servis etti. Liam ise Oasis’in diğer üyeleriyle birlikte Beady Eye grubunu başlatsa da bu macera fazla uzun sürmedi.

Liam’ın son iki yıldaki tüm ısrarlarına rağmen Noel cephesi ısrarla Oasis’in sahnelere geri dönüşüne kapıları kapalı tutuyor.

Bunun üzerine solo çalışmalarına başlayan Liam Gallagher geçen yılın ikinci yarısını stüdyoda geçirdi ve debut albümü As You Were‘ü kaydetti.

Söz konudu bu albümün 6 Ekim günü Warner Bros. Records aracılığıyla yayımlanacağını belirtelim. İlk single Wall of Glass hemen aşağıda:  

Comments are closed.