Borusan Müzik Evi sezonu açıyor

Konser|

Borusan Müzik Evi uzun bir aradan sonra yeniden izleyicileriyle buluşuyor. 2010’dan bugüne, müzikte yeniyi arayanların adresi olan mekânda, Kasım ve Aralık aylarında sahne alacak sanatçı ve topluluklar açıklandı.

Borusan Müzik Evi, 2021-2022 sezonu kapsamında yeni müzik, elektronik müzik, doğaçlama, dünya müziği ve cazın önde gelen isimlerini ağırlamaya hazırlanıyor. Uzun bir süre izleyicilerinden ayrı kalan Borusan Müzik Evi’nde, Kasım ve Aralık ayları oldukça hızlı geçecek. Mekanın sezon programı üç ayrı dönemde açıklanacak.

Borusan Müzik Evi’nin ilk dönem programında Abstra, Wolter Wierbos, Ab Baars, Yuri Honing ve dörtlüsü, Brom, Saadet Türköz ve Martin Schütz, Berke Can Özcan ve Arve Henriksen, Scnellertollermeier, Linet Şaul, Bülent Oral, Diego Leveric, Ayşe Lebriz Berkem, Töz Trio ve Hezarfen Ensemble yer alıyor.

Müzikte yeni olanı izleyicisine ulaştırmayı amaçlayan Borusan Müzik Evi, 18 Kasım Perşembe günü saat 21.00’de, Abstra, Wolter Wierbos ve Ab Baars ile sahnesini izleyicisine açıyor. Konserde, avangart caz, free jazz ve özgür doğaçlama gibi müzik öğelerinden beslenen ABSTRA, müziğin doğaçlama unsurlarını dinleyicilere aktaran Wolter Wierbos ve renkli yorumlarıyla Ab Baars sahne alacak.

Kasım ayında beş konser izleyicileri bekliyor. Hollanda’nın en önemli saksofoncularından biri olan Yuri Honing, Bluebeard albümüyle Borusan Müzik Evi’nin programında yer alırken, Kod Müzik işbirliğiyle gerçekleşen Nova Muzak serisi Brom ile izleyicilerine yeniden merhaba diyecek. Ardından Saadet Türköz ve Martin Schütz, Songdreamingtrio3 adını verdikleri projesiyle derin ve coşkulu bir kutlama sunacaklar. Verimli işbirliklerini sahneye taşıyan Berke Can Özcan ve Arve Henriksen ise Kuzey melodilerinden yola çıkan doğaçlamaları ile Borusan Müzik Evi’nde ilk kez izleyiciyle buluşacak.

Aralık ayında da Borusan Müzik Evi’nin etkinlikleri devam edecek. Sezondaki ilk üç ayın programına tüm detaylarıyla göz atmak için www.borusansanat.com adresine uğrayabilirsiniz.

Comments are closed.