Burcu Tatlıses’ten yeni single: Olmazların Kızları

Video|

Üretim sürecini yakından takip ettiğimiz müzisyen ve şarkı sözü yazarı Burcu Tatlıses yepyeni single çalışmasını Olmazların Kızları adıyla paylaştı.

Söz ve müziği Tatlıses’e ait parçanın dijital platformlardan ses verdiğini, ek olarak video kliple de taçlandırıldığını belirtelim. Klibin yönetmen koltuğunda Fırat Gürgen var. 

Şarkıya dair bize gelen basın bülteninde şu cümleler yer alıyor: “Kadının ‘olmaz’ duvarları arasına sıkıştırılmak istendiği, var olma biçiminin başkalarının onayına mahkum edildiği bir ülkede ölümün her gün yeni kadın isimleriyle yan yana anıldığı bu zamanda, bir kadın müzisyenden yıldızları yakan kadınlar adına bir sesleniş şarkısı Olmazların Kızları.”

Ceren Gündoğdu, Ece Şeşen, Ezgi Aktan, Merve Çalkan ve Simge Pınar’ın vokalleriyle dahil olduğu parçanın kayıtları Ada Stüdyoları’nda gerçekleştirildi ve bağlamada Kutay Özcan, perküsyonda Abbas Karacan yer aldı. Miks süreci Emre Nişancı, mastering çalışması ise İhsan Apça tarafından üstlenildi.

Burcu Tatlıses 20 Ocak ’20 tarihinde BacktotheSound Ofis’e konuk olmuş ve akustik düzende performans sergilemişti. Söz konusu konseri BacktotheSound’un YouTube kanalından izleyebilirsiniz. 

Burcu Tatlıses’in yeni şarkısı Olmazların Kızları hemen aşağıda.

Comments are closed.