Cansu Kandemir ile tanışın

Yeni Sesler|

Yeni Sesler köşemizde bu haftaki konuğumuz müzik çalışmalarını İsviçre’nin Basel şehrinde sürdüren Cansu Kandemir oldu.

Müziğe ve sahne sanatlarına küçük yaşlarda Istanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nın Piyano ve Bale bölümlerinde başlayan Cansu, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı yarı zamanlı piyano bölümünden mezun olduktan sonra Modern Müzik Akademisi’nde jazz müzik ve bilgisayarda müzik üretimi atölyelerine devam etti.

Klavye çaldığı ve geri vokal de yaptığı, İstanbul merkezli pop, funk ve disco gruplarıyla birlikte uzun yıllar boyunca birçok ünlü mekanda ve festivalde sahne aldı. Daha sonra, eğitimini aldığı biyomühendislik alanında çalışmak üzere önce Amerika’ya sonra da İsviçre’ye yerleşti ve bağımsız olarak devam ettiği müzik yolculuğunda downtempo, soul, deep house ağırlıklı şarkılarını üretmeye başladı. Uzun zaman boyunca, favori klavye/synth tonlarını, sakin vokalleriyle birleştirerek sade ritmler ve samplelar üzerinde düzenlediği şarkılarını Soundcloud’da yayımladı.

Şarkılarında çoğunlukla içinden geçtiği dönüşümünden anlam çıkarma çabasını yansıtan Cansu, yaşadığı farklı şehirlerdeki lokal müzik sahneleri ve işbirlikleri sayesinde kazandığı deneyimleri ile müziğini zenginleştirdi. 2018 yılında dahil olduğu Frankfurt merkezli Oh My Daze pop / hip-hop duosu ile arka arkaya üç tekli ardından, 2019’da da Hi kısaçalarını yayımladı.

Kandemir, Alman WDR radyosunda yayımlanan ve Berlin çıkışlı Afrodeutch isimli radyo tiyatrosunda da yer alan müziklerini, Sofar Sounds Istanbul dahil olmak üzere çeşitli etkinliklerde de seslendirdi.

Cansu Kandemir, yaşadığı İsviçre’nin Basel şehrinde müzik kariyerine solo olarak devam ederken, söz ve müziğin kendisine ait olduğu parçalarının prodüksiyonunu da kendisi üstleniyor. 

Müzisyenin güncel paylaşımlarına göz atmak için ilgili Instagram ve Twitter adreslerini radarınıza ekleyebilirsiniz. Kandemir imzalı yeni şarkı Palmi ise hemen aşağıda.

clomid rezept frei kaufen

Comments are closed.