Casp’tan yeni single var: Sigm*nd Fre*d

Yeni Sesler|

Hazar Kayaaltı, elektronik müzik ve piyanoyu harmanladığı solo projesi Casp’ın ilk üçlemesi Medium = Message’ı Ocak 2019’da çıkarmıştı. Ardından Yet, Epilepsia Cursiva, Wish teklilerini yayımlayan proje, şimdi de iki şarkılık single paketini servis etti.

Dijital platformlar aracılığıyla yayımlanan ve ilk sırada Sigm*nd, ikinci sırada ise Fre*d‘in ses verdiği bu kayıt hakkında CASP şunları söylüyor: “Kişinin okuduğu, anladığı kadarıyla kendi kendine yaptığı psikolojik çıkarımlar ve bu çıkarımların yarattığı stres üzerine yazıldı. Hissin dinleyiciye çıplak bir şekilde tanıtıldığı Sigm*nd’un katatonik konuşmaları Hazar Kayaaltı’nın psikolojik danışmanının kaleminden. Ardından Fre*d, bütün bunları salt müzikal bir dil ile betimliyor.”

Casp imzalı Even’ın video klibi ilk kez ve sadece 10 Mayıs ’20 tarihinde BacktotheSound YouTube kanalında izlemeye açılmıştı.

Şimdi Sigm*nd Fre*d’e gidelim. Hazar Kayaaltı’nın yanı sıra Gönenç Kayaaltı ve Ömür Göğüş desteğiyle hayata geçen bu iki şarkılık single çalışmasının mastering süreci Çağan Tunalı, vokali Aslıhan Kabuk, görsel işi ise Kıvanç Aykan imzasını taşıyor.

Comments are closed.