Cennet Bahçesi’nde gürültülü bir hafta sonu

Konser|

6 ve 7 Temmuz’da Burgazada Cennet Bahçesi’nde birçok grubun sahne aldığı Byzantion Fest  gerçekleşiyor. Biz de BacktotheSound olarak festivalin ilk günü oradaydık. (Yazı: Merve Dağlıoğlu)

İki güne yayılan festivalin ilk gününde sahneye önce renkli ve çok uluslu ekipleri ve eğlenceli amerikan folk müzikleriyle Cupboard Creek çıktı. Ardından sahneye feminist punk grubu Secondhand Underpants geldi. Sahnede pembe gitarlar ve uçuşan tül elbiseler ile Heresy splitlerinden de iki parça çaldılar. Sahne sırası Reptilians From Andromeda’ya geldiğinde ise ortam daha da hareketlendi. İstanbul yeraltı sahnesinin son yıllardaki en aktif gruplarından olan RFA dinleyenlere yine güzel bir şov sundu.

Günün bir sonraki sürprizi yerli sahnenin hatırı sayılır üçlüsü Lifelock oldu. Seyircilerin canlandığı, sahneden atlayanların bol olduğu bir performans oldu. Yeraltı Rock’n Roll sahnesinin gürültülü ekibi The Raws üçlüsü ise çiğ sesleri ile izleyenlerin kendilerinden geçmelerine yardımcı oldular.

Atomatons ise 60’ların garaj Rock’n Roll’unu taa Finlandiya’dan Burgazada’ya getirdiler. One Man Drop ise Yunanistan’dan ritmik gitar riffleri ve gürültülü davullarıyla Burgazada’ya konuk oldu.

Byzantion Fest bugün de tüm hızıyla sürecek. Konserler Braderin, Glvre, Redrice, Jtamul, Osilator ve Age Reform ile devam edecek.

Comments are closed.