Christopher Nolan’dan Oppenheimer filmi yolda

Göz|

Christopher Nolan’ın yoldaki filmi Oppenheimer’dan ilk görseller paylaşıldı. 21 Temmuz ’23 tarihinde vizyona girecek yapımın başrolünde Cillian Murphy yer alıyor.

1904 doğumlu bilim adamı Julius Robert Oppenheimer, nükleer bomba gelişiminde başı çeken Manhattan Projesi’nin başkanlığını yapmıştı. Bu projenin başarıya ulaşması insanlık tarihinin karanlık sayfalarından birine karşılık gelmiş ve binlerce hayatın yok oluşuna mâl olmuştu. II. Dünya Savaşı’nın Pasifik kanadında büyük yıkımı getiren, Birleşik Devletler’e zaferi, Japon İmparatorluğu’na ise çöküşü yaşatan atom bombasının üretim heyetinin başındaki isim Oppenheimer’dı. Nazi Almanyası’na karşı nükleer bir bombanın hayata geçirilmesi gerekliliğinden ilk bahseden ise 1930’ların sonlarında dönemin Birleşik Devletler başkanı Roosevelt’e tavsiye mektubu ileten Albert Einstein’dan başkası değildi.

Nolan imzalı Oppenheimer filminin toplam yüz gün boyunca vizyonda kalması planlanıyor. Yapımın oyuncu kadrosunda Cillian Murphy’ye ek olarak Matt Damon, Emily Blunt, Rami Malek ve Robert Downey Jr. gibi majör isimler bulunuyor. Nolan bundan beş yıl önce kamerasını yine II. Dünya Savaşı’na çevirmiş ve Fransa topraklarında Alman kuvvetlerinin kuşatmasında sıkışan 300.000 Britanyalı askerin tahliye sürecini Dunkirk isimli filmiyle ve eşsiz sinema gözüyle aktarmıştı.

Comprar diflucan Sin Receta

Comments are closed.