Coldplay’in Ürdün konserini izleyin

Konser|

1996 yılında dört üniversite arkadaşı tarafından kurulan Londra merkezli grup dört yıl sonraki ilk albüm çalışması Everyday Life’ı dün itibarıyla dinlemeye açtı.

Majör ekip Sunrise ve Sunset adında iki ayrı sekanstan oluşan yeni LP’sinin tanıtım performansı için Ürdün’ün başkenti Amman’daydı. YouTube’dan canlı yayımlanan kayıtta Sunrise konseri TSİ 07.00’de, Sunset konseri ise TSİ 17.00’de gerçekleşti.

Grup çevre kaygıları nedeniyle yeni albümü için dünya turuna çıkmayacak. Vokalist Chris Martin gelecekteki turnelerinin çevre üzerinde olumlu bir etki yaratmasını istediklerini söyleyerek “Turnemizin fiilen nasıl faydalı olacağı hakkında kafa yoruyoruz” dedi. BBC’ye konuşan frontman “Bir sonraki turnemiz, çevre açısından mümkün olanın en iyisi olacak. Karbon nötr olmazsa hayal kırıklığına uğrayacağız” dedi.

Grup neden Ürdün’ü tercih ettiklerine dair soruya “Dünyanın ortasında, normalde sahneye çıkmadığımız bir yer seçmek istedik” yanıtını verdi.  Coldplay, yeni albümü için 25 Kasım’da Londra Doğal Tarih Müzesi’nde vereceği tek konserin tüm gelirini bir çevre kuruluşuna bağışlayacak. (Haber: Hüseyin Ütsü)

Comments are closed.