“Çünkü bu çok keyifli ve değerli”

Röportaj|

Bilge Su kısa süre önce ilk single çalışması Yaralı’yı ve ilgili şarkının akustik versiyonunu servis etti. Sony Müzik aracılığıyla gelen bu şarkı merkezinde yirmi üç yaşındaki genç müzisyenle bir röportaj gerçekleştirdik. (Röportaj: Ece Kerdige)

Öncelikle merhaba. İlk şarkınız olan Yaralı için tebrik ederiz. Bu projenin hazırlık aşamasında kimlerle çalıştın? Bu şarkının akustik versiyonunu çıkarmaya nasıl karar verdin?

Merhabalar. Aslında en başından itibaren bu şarkının hüznüne bir akustik versiyonun yakışacağını düşünüyorduk. Akustik versiyonun düzenlemesi Oğuz Çetiner’e ait. Klibi ise Gökhan Kalan ve Suat Kavukluoğlu birlikte yönettiler. Biz de dinleyicilerimizle buluşturduk. Çok keyifli bir iş olduğunu düşünüyorum. Umarım beğenilmiştir.

Yaralı’nın klip süreci nasıl gerçekleşti, bu süreç sizin için nasıl bir tecrübe oldu?

İlk kamera deneyimim olduğu için oldukça heyecanlı bir çekim süreciydi. Karaköy sokaklarında gece saatlerinde çekimlerimizi tamamladık. Akustik klibimiz benim için çok daha rahat geçti. Tek plan sade bir klip istemiştik ve istediğimiz gibi bir iş çıktı ortaya. Mutluyuz.  

Küçük yaşlardan itibaren piyano ve şan eğitimleri aldınız. Müzik tutkunuzun oluşmasında bu eğitimlerin payı ne? Müzik tutkunuzu oluşturan diğer etkenler neler oldu?

Elbette etkileri oldu ama en büyük pay ailemindir. Çocukluğumdan itibaren çok fazla ve çok ayrı tarzlarda müzik dinledim. Ailem iyi bir müzik dinleyicisi olduğu için bu beni de etkiledi. Bu durum hayatımda çok büyük bir kısmı müziğe ayırmama neden oldu. Bir diğer etki ise ortaokuldaki müzik öğretmenlerimin yönlendirmeleridir.

Size ilham veren kişinin Adele olduğunu dile getirmişsiniz. Adele’den nasıl bir ilham aldınız bir şarkıcı olarak?

Adele bana çıktığım bu yolda bir güç, bir rehber oldu. O sanatçının sadece sanatıyla gündeme gelebileceğini kanıtladı. Onun bu özgüveni bana doğru yolda olduğumu hep hatırlattı ve en önemlisi duygularımı hislerimi müziğime yansıtmama yardımcı oldu.

Sizin gibi genç yaşta müzik kariyerine adım atmak isteyenlere tavsiyeleriniz neler olur?

Cesur olmaları ve iç seslerine güvenmelerini önerebilirim. İstedikleri şeyi yapmak için çabalasınlar çünkü bu çok keyifli ve değerli.

Son olarak ilerleyen süreçlerde planlarınız ne? Yeni projeleriniz var mı?

İkinci şarkımızın kayıtlarını yapıyoruz. Yakın zamanda sizlerle birkaç şarkı paylaşmayı planlıyoruz. Şimdiden çok heyecanlıyım, çok teşekkür ederim.

Comments are closed.