Dallaslı kült müzisyen Meat Loaf hayatını kaybetti

Zaman Makinası|

Grammy ödüllü müzisyen Meat Loaf hayatını kaybetti. Yetmiş dört yaşında dünyaya gözlerini kapatan sanatçı bir süredir astım ve kalp ritmi bozukluğu tedavisi görüyordu.

27 Eylül ’47 tarihinde Dallas’ta yaşama düşen Marvin Lee Aday, ilerleyen dönemdeki kariyer çalışmalarını Meat Loaf adıyla gerçekleştirdi. Otuz yaşında ilk albümünü yayımladı. Bat Out of Hell isimli bu uzunçaları kırk milyon adet kopyadan daha fazla sattı, çıktığı konserlerdeki sahne enerjisiyle sivrildi ve belki de en önemlisi grup müziğine, ekip üretimine dair olarak nitelen dönemin rock / metal cenahında tek başınalığı sembolize etti.

priligy 30 mg kaufen deutschland apotheke

, Times;”>Loaf yarım asrı aşan müzik kariyerine ek olarak sinema dünyasında da iz bıraktı. Fight Club’taki terapi toplantılarında kadraja giren Bob karakterine can verdi. Filmin o sekanslarında Loaf’ın yanındaki isim olan Edward Norton, sanatçının ölümü sonrası şu açıklamayı yaptı:

“Oynadığım filmlerin resimlerini asla evimde saklamam. Ama sana sarıldığım fotoğrafı ofisimde bir çerçeve içinde tutuyorum. Her seferinde beni gülümsetiyor. Görüşürüz Bob.”

Comments are closed.