Damon Albarn’dan yeni şarkı var: The Nearer The Fountain More Pure The Stream Flows

Şarkı|

Geride kalan hafta Damon Albarn’ın yeni albüm hazırlıklarında sona yaklaştığını belirtmiştik. Müzisyen şimdi yoldaki albümünden ilk şarkıyı paylaştı.

Söz konusu kayıt The Nearer The Fountain More Pure The Stream Flows adını taşıyor ve Albarn’ın yoldaki uzunçalarına ismini veriyor. Uzunçaların 12 Kasım ’21 tarihinde Transgressive Records etiketiyle çıkacağını belirtelim.

Albarn ilk olarak 2019 yılında bu parçayı duyurmuş ve bir orkestra parçası olarak tasarlanmıştı. Pandemi, projeyi desteklemek için turunu iptal etmesine neden olduğu için bir canlı akış sırasında The Nearer the Fountain’dan müzik yaptı. Albarn şimdi yaptığı açıklamada “Bu kaydı yaparken kendi karanlık yolculuğumdaydım ve bu benim saf bir kaynağın hala var olabileceğine inanmamı sağladı” yorumunda bulundu.

Onun şu ana kadarki ilk ve tek uzunçaları olan Everyday Robots takvimler 2014 yılını gösterirken yayımlanmıştı. Sekiz yıllık ara dönemini sonlandıran Albarn’ın yeni şarkısı The Nearer The Fountain More Pure The Stream Flows hemen aşağıda.

Comments are closed.