David Bowie’nin filmi Stardust dijital yayınla geliyor

Göz|

Modern müzik tarihinin en önemli figürleri arasında yer alan David Bowie’nin yaşamından izleri merkeze alan Stardust filminin prömiyeri dijital platformlar aracılığıyla gerçekleştirilecek.

COVID-19 nedeniyle birçok kültür-sanat festivali ertelendi ya da bu yılı pas geçme kararı aldı. Tribeca Film Festival da aynı yolu izledi ancak dijital olarak bazı gösterimlere imza atacağını da belirtti. İnternet üzerinden yapılacak bu gösterimlerin açılışını Stardust yapacak.

Müzisyenin kariyerinin erken döneminde var ettiği Zigyy Stardust mahlasına odaklanan filmde yönetmenliği Gabriel Range üstleniyor. Bowie’yi ise genç aktör Johnny Flynn canlandırıyor. 

Senaryosu Christopher Bell ve Gabriel Range ortaklığında yazılan filmin yapımcıları arasında Paul Van Carter, Nick Taussig ve Matt Code bulunuyor. Başroldeki Flynn’a ek olarak yapımın oyuncu kadrosunda Marc Maron, Lara Heller, Jena Malone ve Richard Clarkin gibi isimler yer alıyor.  

15 Nisan günü Stardust‘a dair henüz resmi bir fragmanın paylaşılmadığını özellikle belirtelim. Flynn’ın Bowie’ye ne kadar benzer olduğunu kanıtlayan set fotoğrafı ise hemen aşağıda.

 

Comments are closed.