Depeche Mode’dan yeni albüm geliyor

Yeni Sesler|

Basildon menşeli majör ekip Depeche Mode yeni bir stüdyo albümün müjdesini verdi. Söz konusu bu uzunçalar Memento Mori adını taşıyor.

Albümün 17 Mart ’23 tarihinde Columbia ve Mute Records aracılığıyla yayımlanacağı açıklandı. Depeche Mode böylece görkemli diskografisindeki on beşinci LP çalışmasını servis etmiş olacak.

Grubun üyelerinden Martin Gore albümle alakalı şu açıklamayı yaptı: “Albüm üzerinde çalışmaya pandeminin ilk günlerinde başladık. İçeriğin teması doğrudan doğruya o dönemden ilham aldı. Fletcher’ın vefatından sonra, onun isteyeceği şeyin bu olduğundan emin olduğumuz için devam etmeye karar verdik ve bu durum albüme gerçekten ekstra bir anlam kattı.”

Depeche Mode’un kurucu üyelerinden olan Andy Fletcher geçtiğimiz yıl Mayıs ayında hayata gözlerini yummuştu. Bu üzücü gelişmeden sonra grubun akıbeti merak ediliyordu. Depeche Mode’un diğer iki üyesi Dave Gahan ve Martin Gore ise yolculuklarının devam edeceğini, Fletcher’ın ise daima kalplerinde yaşayacağını vurguladı.

James Ford ve Marta Salogni ikilisinin prodüktörlüğünü üstlendiği yeni Depeche Mode albümü Memento Mori’nin öncü single çalışması Ghosts Again 9 Şubat günü dinlemeye açılacak. 

Comments are closed.