Elvis Presley’nin kızı Lisa Marie Presley hayatını kaybetti

Zaman Makinası|

Müzik tarihinin efsanevi ismi Elvis Presley’nin tek çocuğu olan Lisa Marie Presley yaşamını yitirdi. Marie elli dört yaşındaydı.

Marie Presley’nin ölüm haberini, Elvis’in 1967–1973 yılları arasında evli kaldığı Priscilla Presley şu sözlerle açıkladı: “Güzel kızım Lisa Marie’nin aramızdan ayrıldığına dair yıkıcı haberi üzüntüyle paylaşmak zorundayım. Tanıdığım en tutkulu, güçlü ve sevgi dolu kadındı.. Bu derin kayıpla başa çıkmaya çalışırken mahremiyet istiyoruz.”

Birleşik Amerika merkezli medya kuruluşlarında Lisa Marie Presley’nin şiddetli bir kalp krizi geçirdiği ve bu nedenle hayatını kaybettiği vurgulandı.

1968 yılında dünyaya gelen Lisa Marie Presley, babasının izinden giderek müzik alanında çalışmalar var etmiş ve üç uzunçalar servis etmişti. Marie ayrıca sansasyonel evlilikleriyle de gündeme gelmişti. Pop müziğin sıra dışı ismi Michael Jackson ile 1990’ların ortalarında evlenen Presley, kısa süreli bu evliliğin boşanmayla sonuçlanmasının ardından ünlü aktör Nicolas Cage ile hayatını birleştirmişti.

Bundan üç yıl önce Marie’nin 1988 doğumlu oğlu Benjamin Keough intihar etmişti. Yine Birleşik Amerika medyasına göre bu trajik olayın sonrasında Marie’nin büyük bir boşluğa düştüğü ve üzüntü ve strese bağlı sağlık sorunlarının baş gösterdiği belirtiliyor.

Marie’nin babası Elvis Presley de takvimler 1977 yılını gösterirken ve henüz kırk iki yaşındayken kalp krizi geçirerek Memphis’teki Graceland adlı malikanesinde son nefesini vermişti.

Elvis Presley’nin aile sözcüsü bir açıklama yayımladı ve Lisa Marie Presley’nin cenaze töreninin önümüzdeki günlerde Graceland’de gerçekleştirileceği belirtti. 

Comments are closed.