Elektroniğin 5 YouTube durağı

Şarkı|

Müziğin dijitalleşmesi artık kulaklıklarımızdan da öteye uzanmaya başladı. İnternetin görsel hafızası YouTube modern zaman müzik takipçilerine son yıllarda daha farklı bir pencere aralıyor gibi. Piksellerden başlayan takip zincirinde, artık canlı festival yayınlarından sadece dijital bir kamera ile dâhil olduğumuz ev partilerine uzanan bir etkinlik yelpazesinden bahsedebiliyoruz. YouTube üzerinden milyonlarca dinleyiciye ulaşmış popüler müzik kanallarına hep beraber göz atalım.


Boiler Room 

Boiler-Room-logoHem ünlü DJ’lerin canlı performanslarını, hem de dünyanın değişik yerlerinde gerçeklesen özel partileri elektronik severlerin ekranına düşüren, modern zamanlar MTV’si kıvamında bir isim Boiler Room. Elektroniğe dair geniş bir yelpaze sunan kanal birçok alt dinleyici kitlesi için de alternatif seçenekler sunuyor. İstanbul’da gerçekleşmiş yayınları küçük bir aramada gözünüze mutlaka çarpacaktır.

Boiler Room YouTube Kanalı


Mixmag

mixmag-logo-001Ada’da 1983 yılında yayın hayatına adım atan elektronik müzik dergilerinden Mixmag’in YouTube kanalı bu aynı zamanda. House’a olan düşkünlükleri ise ilk göze çarpan detaylardan. Özellikle The Lab kısmına dikkat kesilmenin bünyenize faydası olacaktır. 

Mixmag YouTube Kanalı


MrSuicideSheep

MrSuicideSheep-logoBoiler Room ve Mixmag’ten farklı bir çizgide yolculuğu sürdüren MrSuicideSheep, emekleme dönemindeki elektronik müzik prodüktörlerinin buluşma noktası. Yeni ve değişik sound’ları keşfetmek için inanılmaz bir zenginliği sadece bir tık uzaklıkta önünüze kadar getiriyor.

MrSuicideSheep YouTube Kanalı


Majestic Casual

majestic-logo-001Deep House dokunuşlarını hafiften hissettirmeye çalışsa da asıl vurucu noktası hip-hop, indie ve pop olan bir kanalla karşı karşıyayız. 2011 yılında Stuttgart’tan müzik blogu olarak paylaşımlara başlayan kanal, kısa sürede birçok dinleyicinin dikkatini çekmeyi başardı. Majestic Casual, Majestic Network’ün sadece küçük bir parçası. Farklı alt dallarda yayın yapan birkaç kanala daha sahip Majestic.

Majestic Casual YouTube Kanalı


Eton Messy

Eton-Messy-logo-001Bass, garage, deep house ve chill: Etton Messy’ı tanımlayacak en iyi sound’lar bunlar. Henüz çok yeni olmasına rağmen günlük ve nokta atışı paylaşımları ile gün içinde eşsiz bir deneyim sunabiliyor dinleyicilerine. İngiltere çıkışlı bir kanal. Avrupa’nın nabzını tutuyor desek yeridir.

Eton Messy YouTube Kanalı

Comments are closed.