Emin Alper’in yeni filmi Cannes Film Festival’da gösterilecek

Göz|

75. Cannes Film Festival’ın resmi seçkisi açıklandı. Emin Alper’in yeni filmi Kurak Günler festivalin Belirli Bir Bakış (Un certain regard) bölümünde gösterilecek.

Emin Alper’in filmografisindeki dördüncü uzun metraj filmi olan Kurak Günler, 75. Cannes Film Festivali’nin resmi bölümlerinden Belirli Bir Bakış’a (Un Certain Regard) seçildi.

Tepenin ArdıAbluka ve Kız Kardeşler ile ulusal ve uluslararası birçok festivalden ödüllerle dönen Alper’in yeni filmi Kurak Günler’de Selahattin Paşalı, Ekin Koç, Erol Babaoğlu, Erdem Şenocak, Selin Yeninci, Sinan Demirer, Nizam Namidar, Ali Seçkiner Alıcı ve Eylül Ersöz rol alıyor.

17-28 Mayıs ’22 tarihleri arasında gerçekleşecek festival kapsamında David Cronenberg, Hirokazu Kore-eda, Ruben Östlund, Park Chan-Wook, Kelly Reichardt ve Claire Denis gibi usta yönetmenler yeni filmleriyle yer alacak ve Altın Palmiye için yarışacak.

Son söz olarak Alper’in Kurak Günler yapımının, Cannes Film Festival’daki dünya galasının ardından bu yılın son çeyreğinde ülkemizdeki seyircisiyle buluşacağını belirtelim.

Comments are closed.