Emre Kayiş’in ilk filmi Anadolu Leoparı bugün vizyonda

Göz|

Emre Kayiş’in, uluslararası festivallerden ödüllerle dönen ilk uzun metraj filmi Anadolu Leoparı festival yolculuğunun ardından bugün vizyonla buluşuyor.

Başrollerini Uğur Polat ve İpek Türktan’ın paylaştığı film, bir hayvanat bahçesi müdürünün, kurumun özelleştirmesini önlemek amacıyla bürokrasinin köhne çarkları içinde verdiği mücadeleyi konu alıyor.

Söz konusu filmin dünya prömiyeri 46. Toronto Uluslararası Film Festivali’nde gerçekleşti. Film festivalden FIPRESCI Ödülü’yle döndü. Aralarında Selanik, Oslo, Sofya, Kerala, Sydney ve Jerusalem’in de bulunduğu pek çok önemli uluslararası film festivaline davet edilen Anadolu Leoparı, Türkiye prömiyerini gerçekleştirdiği 58. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’nda En İyi Sanat Yönetmeni ve Behlül Dal En İyi İlk Film ödüllerini kazanırken, 32. Ankara Film Festivali’nden En İyi Film dahil olmak üzere toplam dört ödülle döndü.

Filmde Uğur Polat ve İpek Türktan’ın yanı sıra Tansu Biçer, Ege Aydan, Seyithan Özdemir, Osman Alkaş ve Nuri Gökaşan gibi isimler performans sergiliyor.

Dağıtımcılığını Chantier Films’in üstlendiği, TatoFilm yapımı Anadolu Leoparı bugünden itibaren İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir, Diyarbakır, Gaziantep, Muğla ve Samsun sinemalarında izleyiciyle buluşacak. Filmin fragmanı ise hemen aşağıda.

Comments are closed.