Erçin Kaya’nın Music for Piano albümüyle tanışın

Yeni Sesler|

Besteci ve piyanist Erçin Kaya ilk albüm çalışması Music for Piano ile müzikseverlerin karşısında. Söz konusu kayıt toplam on şarkıdan oluşuyor.

Tamamı enstrümantal parçalardan oluşan bu albüm tek seferde ve doğaçlama olarak kaydedildi. H&H Yapım etiketiyle yayımlanan albümün miks ve mastering süreci ses mühendisi Adham Farid tarafından üstlenildi.

Her parçanın bir diğerini tamamladığı albüm, akışkan ve kesin sınırları olmayan bir bütünlük içinde. Kaya, türler arası geçişkenliğin olduğu albümüş u sözlerle açıklıyor: “Bence new age ile post minimalizm arasında gidip geliyor. Arada cazın içinden geçip kendini yenileyerek çağdaş klasik müziğe kayıyor. Yani tarz olarak da akışkan. ‘Sezgisel müzik’ diye literatüre geçmiş bir tarz olsaydı işte bu derdim.”

Kırk bir yaşındaki Erçin Kaya, aynı zamanda fotoğraf sanatçısı Madeleine D. Roy ile birlikte Streets/Sokaklar isimli bir proje üzerinde çalışıyor. Madeleine D. Roy’un vizöründen İstanbul başta olmak üzere dünyanın çeşitli noktalarında analog çekilmiş sokak fotoğrafları Kaya’nın yazdığı müziklerle birleşiyor. Proje önümüzdeki süreçte New York Manhattan’da iki önemli galeride sanatseverlerle buluşacak.

Music for Piano albümünü hemen dinlemek için ilgili Spotify sayfasına uğrayabilirsiniz. Kaydın ön yüz görseli ise aşağıda.

Comments are closed.