Federer’in muhteşem vedası

Zaman Makinası|

Dünya tenis tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncuları arasında yer alan Roger Federer bu geceki Laver Cup turnuvasında son kez korta çıktı ve klasını gösterdi. Kırk bir yaşındaki raket böylece kariyerini noktalamış oldu.

Yıllar boyunca büyük bir rekabet içinde olduğu Rafael Nadal ile çiftler maçına aynı takımda birlikte çıkan Federer, karşılarındaki Francis Tiafoe ve Jack Sock ikilisinden oluşan Team World’e final tie-break sekansında maçı kaybetti.

Ancak bu maçın sonucu pek de önemli değildi. Herkes Roger Federer’i son kez izlemek için oraya gelmişti. Uzun zamandır korta çıkmayan Federer de elinden gelen en iyi performansı ortaya koymaya çalıştı, takım arkadaşı Rafael Nadal da Federer’e bu konuda büyük yardımda bulundu. Maçın tamamı bir veda havasında ve bir efsanenin aktif kariyerindeki son yolculuğuna tanıklık etme duygusuyla geçti.

Maçın sonunda Roger Federer göz yaşlarını tutamadı ve Team Europe’ta yer alan Nadal, Djokovic, Tsitsipas, Murray, Berrettini, Ruud da o anlarda büyük üzüntü yaşadı. Roger Federer geceye katılan herkese teşekkür ederken tenis dünyasına, ailesine, takım arkadaşlarına bir kez daha şükranlarını iletti. 

Roger Federer kesin olarak aktif tenis kariyerini sonlandırdığını bir kez daha belirtti. Öte yandan kimi tenis otoriteleri Federer’in görkemli kariyerindeki en büyük eksiğin bir olimpiyat şampiyonluğu olduğunu ve 2024 yılında sadece Olimpiyat Oyunları için Federer’in kortlara geri dönebileceğini belirtiyor.  

Dün akşamki maçın hemen ardından Roger Federer’in duygusal veda konuşması ve Londra’daki O2 Arena’daki muhteşem atmosfer hemen aşağıda sizi bekliyor.

Comments are closed.